HÖRMANN

Na trhu stavebních prvků patří dnes vrata, dveře, zárubně a pohony ke jménu Hörmann; neboť v tomto oboru je skupina Hörmann vedoucím výrobcem v Evropě. Bylo toho dosaženo neustálým růstem rodinného podniku trvajícím několik desetiletí, ve znamení inovací, záruky kvality a blízkosti k zákazníkovi. Skupina Hörmann je dnes vedena ve třetí a čtvrté generaci vnukem a pravnuky zakladatele firmy Augusta Hörmanna. Osobně ručícími společníky jsou Thomas J. Hörmann, Martin J. Hörmann a Christoph Hörmann.

Společnost Hörmann ČR s.r.o. působí v České republice jako dceřiná společnost Hörmann KG od roku 1998. V roce 2003 bylo vystavěno vlastní zastoupení ve formě skladu o velikosti 3300 m2 s přilehlými kancelářskými prostory. Zlepšení dodavatelského servisu, zkrácení dodacích lhůt, zvýšení skladového předzásobení v novém centrálním skladu Středokluky vedlo k prudkému nárůstu prodejů v České republice. 

Základní kámen dnešního podniku byl položen v 50. letech minulého století průmyslovou výrobou novodobých garážových výklopných vrat Berry. Sekční vrata pro garáže a průmyslové stavby, která šetří prostor a otvírají se svisle nahoru, zahájila v 60. letech progresivní vývoj. Od té doby byla paleta výrobků důsledně rozšiřována. Dnes zahrnuje vedle známých klasických výrobků také rolovací, skládací, protipožární a rychloběžná vrata, pohony vrat a řídicí jednotky, a dále systémy překládky, protipožární a protikouřové uzávěry, domovní a vnitřní dveře, přístřešky a zárubně.

Skupina Hörmann je vedoucí evropskou firmou nabízející dveře a vrata. Od svého založení v roce 1935 společnost vyrobila a na celém světě prodala víc než 15 milionů vrat. Více než 6 000 zaměstnanců pracuje ve 26 specializovaných závodech v Evropě, Severní Americe a Asii na vývoji a výrobě vysoce kvalitních vrat, dveří, zárubní a pohonů pro soukromý a průmyslový sektor. Sídlo celosvětově působící skupiny Hörmann se nachází ve vestfálském městečku Steinhagen v Německu. Společnost, která vždy byla a stále je rodinným podnikem, dosáhla ročního obratu přes 1 miliardu euro. Díky víc než 80 vlastním prodejnám ve víc než 30 zemích a díky mnoha stům smluvních partnerů v dalších asi 35 státech je společnost Hörmann velmi dobře dostupná svým klientům z celého světa. 

Ze sociální odpovědnosti společnost Hörmann tradičně podporuje projekty obecně prospěšných organizací a institucí, které se zabývají situací zdravotně postižených nebo chronicky nemocných lidí. Informace o dosavadních a aktuálních projektech, které byly společností Hörmann podporovány, naleznete v německém a anglickém jazyce na www.AmHerzen.de.