MAPEI

Společnost MAPEI, založená v roce 1937 v Miláně panem Rodolfem Squinzim, je v současnosti jedním ze světových lídrů v produkci lepidel a produktů stavební chemie pro stavební průmysl. Původním výrobním programem byly fasádní omítky a nátěry, postupem času se měnil a rozšiřoval a z malé regionální firmy se stal významný hráč na italském i světovém trhu.

V roce 1960 se vedení firmy rozhodlo expandovat do zahraničí a z důvodů maximálně vyhovět požadavkům lokálních trhů a zredukovat náklady na dopravu. První závod v zahraničí byl otevřen v roce 1978 v Kanadě. MAPEI má dnes 71 poboček s 68 výrobními závody v 31 zemích na 5 světových kontinentech.

MAPEI klade důraz na výzkum a vývoj. Ve výzkumu pracuje 12 % zaměstnanců společnosti a firma do něj každoročně investuje 5 % svého obratu. Z toho až 70 % úsilí je směrovaných do výzkumu ekologické udržitelnosti a šetrnosti k životnímu prostředí, které respektují požadavky LEED.

Kromě toho, MAPEI vytvořila síť obchodního a technického servisu s kancelářemi na celém světě a nabízí Technický Asistenční Servis oceňovaný architekty, inženýry, dodavateli a majiteli.

MAPEI, spol. s r.o. byla založena v roce 1991 současným CEO Ing. Zdeňkem Runštukem a sídlí v Olomouci. Dnes má MAPEI v České republice 67 zaměstnanců, centrálu a sklad v Olomouci a pobočku a sklad v Jažlovicích u Prahy.