ISOTRA

Společnost ISOTRA a.s. byla založena v Bolaticích v roce 1992 společníky Ing. Erichem Stavařem a Ing. Bohumírem Blachutem jako společnost s ručením omezeným.
Počátečními aktivitami byl velkoobchod s těsněním do oken včetně realizace montáží. Takto vznikl název ISOTRA. ISO od slova izolace a TRA jako trade (obchod). Velký zájem klientů o žaluzie po roce 1993 způsobil rozšíření podnikatelských aktivit ISOTRY nejprve o montáže žaluzií a následně i o jejich výrobu. Neustálá snaha o zdokonalování produktů a služeb vedla v roce 1995 k rozhodnutí vyrábět vlastní komponenty k žaluziím a ostatním výrobkům stínící techniky.
Obrovská vůle neustále vyvíjet a hledat nová technická řešení způsobila, že v dnešní době ISOTRA a.s. disponuje vlastním vývojovým pracovištěm, projekční kanceláří, moderní nástrojárnou, lisovnou termoplastů a rozsáhlými výrobními provozy.
Společnost ISOTRA se zajímá o problematiku technologií clon slunečního záření a její dopad na energetickou úspornost. Technologie, vypracované postupy, vývoj a výzkum v této oblasti ji řadí mezi přední výrobce stínicí techniky a je vnímána jako jeden z technologických lídrů nejen v České republice, ale i ve světě.
Výrobní program tvoří interiérové a exteriérové žaluzie, látkové rolety, solární žaluzie, plissé, japonské stěny, předokenní venkovní rolety, sítě proti hmyzu, markýzy a screenové rolety. Důležitou součástí je výroba komponentů, profilovacích tratí, střižných nástrojů a celých technologických celků pro výrobu žaluzií.
Technologickou vyspělost společnosti dokládá také vlastnictví dvou světových patentů pro technická řešení v oblasti stínicí techniky a několik užitných vzorů. ISOTRA, to je synonymum pro inovaci, spolehlivost, odbornost a tradici.
Společnost ISOTRA zaměstnává bezmála 400 zaměstnanců a exportuje své výrobky do 30 zemí světa. Je držitelem certifikátu kvality ČSN EN ISO 9001:2001. Od roku 2000 se opakovaně účastní největšího světového veletrhu stínící techniky R+T ve Stuttgartu, na kterém pravidelně představuje nová technická řešení a luxusnější typy žaluzií. Ve svém oboru dosáhla mnoha úspěchů.
ISOTRA QUALITY, značka symbolizující mnohaletou tradici, nevyčíslitelné investice do vlastního vývoje, používání kvalitních materiálů, technologickou vyspělost, spolehlivou práci stovek zaměstnanců a mnoho dalších parametrů, které tvoří jeden celek – finální výrobek ISOTRA a.s.