Atrea

Firma ATREA vznikla v roce 1990 jako soukromá firma Ing. Petra Morávka, CSc.

Při svém založení se opírá o dlouholeté zkušenosti v oblasti mikroklimatu budov a hlavně rekuperace odpadního tepla. V této oblasti je zakladatel firmy autorem mnoha autorských osvědčení, patentů a průmyslových vzorů. Postupně se formuje výrobní program, jehož podstatou je rekuperace tepla. V roce 1996 dochází k transformaci na právnickou osobu – ATREA s. r. o.

Na přelomu roků 1996 a 1997 se společnost stěhuje do vlastních, moderně zrekonstruovaných prostor. Tyto prostory jsou v roce 1999 znovu výrazně rozšířeny rekonstrukcí dalšího objektu s výrobními plochami přes 4 000 m2. Od roku 1996 se budují postupně zastoupení v zahraničí. Probíhá certifikace podle evropských standardů ve spolupráci s TÜV Berlin, výrobky firmy ATREA s. r. o. se postupně prosazují i na náročných západoevropských trzích.

Firma ATREA s. r. o. v současné době zaměstnává více než 150 spolupracovníků, v moderně zařízených a vybavených prostorách v Jablonci nad Nisou. V roce 2003 je dokončena realizace nové aerodynamické zkušebny s nejmodernějším vybavením v ČR. Společnost se výrazněji orientuje na export výrobků do celé Evropy, který již převyšuje 40 % celkového objemu produkce.

Výrobky firmy jsou pravidelně prezentovány na mezinárodních odborných výstavách, kde jsou vysoce ceněny z hlediska designu, užitných vlastností a vestavěné regulace.

V roce 2005 dochází k založení sesterské společnosti ATREA SK s.r.o. na Slovensku, která postupně přebírá veškeré technicko – obchodní aktivity na slovenském trhu